לב העיר

לב העיר תל אביב

אזור לב העיר תל אביב (או לב העיר בפי התל אביבים) נמצא, כמשתמע משמו, במרכז תל אביב כפי שהייתה בחמישים שנותיה הראשונות. גבולותיו הם: רחוב המלך ג’ורג’ בצפון-מערב, דרך בגין ורחוב קרליבך במזרח, שדרות בן ציון ומרמורק בצפון, רחוב אלנבי בדרום-מערב וחלקן הדרומי של שדרות רוטשילד, בדרום. האזור מתאפיין בבתי מגורים שנבנו בסגנון הבינלאומי ובסגנון האקלקטי, ובשנים האחרונות ניכרת מגמה של שימור, חידוש ושיפוץ הבתים לצד בנייה של פרויקטים חדשים. אזור לב העיר תל אביב מתאפיין בצפיפות בנייה גבוהה והמולה תמידית אך על כך מפצה הנגישות – בתי קפה, חנויות ברים ומרכזי תרבות נמצאים במרחק שתי דקות הליכה לכל היותר.

רוב בתי המגורים בלב העיר תל אביב נבנו בשנות השלושים והארבעים, וחלקם אף מוקדם מזה. רובם היו בני שלוש קומות בראשיתם, אך במשך השנים נוספו קומות גג על רבים מהם. בחלק מן הרחובות ניכר אופיים האירופי של הבתים – חזית המשיקה למדרכה, ללא גדר וגינה, בניגוד לבתים בסגנון ישראלי ובתים משנות החמישים, עם קומת עמודים מעל גינה או חניה.
בבתים רבים מתנהלים משרדים ועסקים שונים לצד דירות המגורים, אם כי קיימת כיום מגמה להוציא את העסקים ולהחזיר למקום דיירים, בעיקר זוגות צעירים. המגמה הזו נוחלת הצלחה רבה, בהשוואה למצב שהיה בתחילת שנות השבעים. לב העיר תל אביב חוזר, מאז שנות השמונים, לחיים, לאחר דעיכה וכמעט גסיסה

הציר המרכזי של השכונה הוא שדרות רוטשילד. זהו אחד הרחובות החשובים ביותר בעיר והשדרה הידועה והחשובה ביותר מבין השדרות בתל אביב; היא ממלאת תפקיד מרכזי בהתפתחות האורבנית של העיר, ולאורכה אתרים חשובים רבים. השדרה הייתה ועודנה מרכז תרבותי של תל אביב, והיא חלק מלבה הכלכלי של ישראל, בהיותה אחד הרחובות העיקריים במרכז העסקים הגדול והחשוב של המדינה.

רחובות מרכזיים נוספים באזור הם רחוב שינקין עם בתי הקפה וחנויות האופנה, רחוב מזא”ה, נחמני, מלצ’ט, אחד העם, בלפור ויהודה הלוי.

מחפשים דירה? מתווך בלב תל אביב מטעם דומסטיק יעזור לכם בכל מבוקשכם!

למידע על דירות למכירה בלב העיר תל אביב >>

 

לב העיר תל אביב