קניית דירות בתל אביב

רכישת דירה היא אחת ההחלטות הגדולות שאנו עושים בחיינו. אנו נעזור לך לבצע את הרכישה של הדירה שלך לקלה ככל האפשר.

דירות בתל אביב – איך אוכל להכין את עצמי לתהליך הקנייה?

קניית דירה היא החלטה מרגשת אך ישנם המון שיקולים בהם יש להתחשב. תחילה רצוי להקדיש זמן לפרמטרים כגון טווח המחירים שלך, המיקום המועדף עליך, סוג הדירה (דירת-גן, לופט, דירה במגדל, וכו’) וגודל הדירה. לאחר מכן יש לתעדף את הצרכים שלך (חניה, מעלית, כיווני אוויר, שטח חוץ, בתי ספר וכו’) אך רצוי להיות גמישים. בהערכת תקציב הקנייה שלך חשוב להבין כמה תוכל\י להוציא על התשלום הראשון לרכישת הדירה, וגם מהן ההוצאות החודשיות כגון תחזוקת הדירה, דמי ניהול (אם קיימים), משכנתה ועוד. כמו-כן חשוב למצוא יועץ נדל”ן מקצועי שיוכל לעזור לך לנווט בתהליך, להפנות אותך ליועץ משכנתאות ראוי ובמקרה הצורך אף להמליץ לך על עורך-דין מנוסה בתחום הנדל”ן בתל-אביב.

 

מה לחפש ביועץ נדל”ן?
רכישת דירה אינה רק החלטה פיננסית חשובה, אלא אחד מהצעדים החשובים החיים. אין דבר המעיד יותר עלינו או על איך שאנו חיים מאשר איפה שאנחנו גרים. על-כן צריך לוודא שיועץ הנדל”ן שלך הוא מישהו שמבין אותך ואת הצרכים שלך. בשלב הראשון יש לבקש המלצות מחברים או מכרים שלך שרכשו דירה ונעזרו ביועץ נדל”ן. חשוב לבחור באדם מקצועי שמתמחה הן בדירות בטווח המחירים שלך והן באזורים המתאימים לך; שיתאים את עצמו ללוח הזמנים שלך, שקשוב לצרכים שלך, ששואל שאלות רבות על אופן חייך, ויסביר לך דברים שיעזרו לך בקבלת ההחלטה. מציאת דירה אינה תהליך קל, בייחוד בשוק הדינמי של תל-אביב, ויכול לצרוך ממך זמן רב, אז חשוב למצוא יועץ נדל”ן שידע להקל עליך את התהליך ויחסוך לך זמן ומשאבים רבים, והכי חשוב ימצא לך את הדירה המתאימה ביותר.

 

איך אֵמַמֵן את רכישת הדירה שלי?
רבים מהרוכשים בישראל נעזרים במשכנתא למימון קניית דירה. יש הרבה מחשבוני משכנתה באינטרנט שיוכלו לעזור לך בבירור הראשוני של ההחזר החודשי אותו יש לשלם. כלי זה, בצירוף ההכנסה שלך, יעניק לך הבנה טובה יותר באיזה טווח מחירים לחפש דירה. בד”כ יש להכניס נתונים כגון שיעור הריבית, סכום ההלוואה, גיל, ואורך זמן ההלוואה. הבנקים ונותני המימון החוץ בנקאי בד”כ מבקשים שגובה ההחזר החודשי לא יעלה על שליש מההכנסה נטו של הלווה, ללא קשר לגובה ההלוואה. ולכן, השלב הבא הוא לקבל אישור עקרוני למשכנתא מהגוף המממן, ורצוי לעשות זאת בשלבים הראשונים של חיפוש הדירה! מדוע? מפני שחבל לבזבז זמן יקר בחיפוש דירה אם לא ידוע איך והאם אוכל למממן את רכישתה. כמו-כן, אישור עקרוני למשכנתא הוא תהליך פשוט ויעזור לך לקבל החלטה שקולה יותר בזמן אמת.

 

מה חשוב לדעת כשאני רואה דירה שמוצאת-חן בעיניי?
אומרים שלקונה הממוצע לוקח 30 שניות להחליט אם הדירה מוצאת-חן בעניו או לא. אך זה בוודאי לא מספיק על-מנת לבסס את ההחלטה אם להתקדם לשלב הבא בעסקה. בהנחה שהדירה מתאימה לך יש פרטים נוספים שעליך לדעת כגון: כמה זמן הדירה מוצעת למכירה; האם ואיך הדירה רשומה בטאבו; מתי נעשה השיפוץ בדירה ומה הוא כלל; כמה שכנים יש ומה אחוז הדירות המושכרות בבניין; האם יש חברת ניהול המתחזקת ומנהלת את הרכוש המשותף בבניין; האם גג הבניין שייך לכל דייריו או לאדם פרטי; האם מתוכננות עבודות שיפוץ בבניין (איטום הגג, התקנת מעלית ועוד); האם יש גורמי רעש סביב לבניין ו\או לדירה (לדוגמה גן ילדים) ואם כן באילו שעות ועוד ועוד. חשוב לא להתבייש לשאול כמה שיותר שאלות על-מנת לנסות לברר מה שלא נראה לעין באופן ישיר, ולקבל תמונה מלאה עד כמה שניתן. יועץ נדל”ן אמין ומקצועי יידע לתת לך את כל התשובות ולחשוף בפניך את כל המידע הרלוונטי.

 

מצאתי דירה, מה עכשיו?
אז יועץ הנדל”ן שלך מצא לך דירה, והמחיר שהצעת מקובל על המוכר. מה קורה עכשיו? בשלב זה יש לפנות לערוך דין המתמחה בתחום המקרקעין ובעסקאות נדל”ן בתל-אביב על-מנת שיבדוק את הדירה על היבטיה החוקיים והמשפטיים. במקביל, עורך הדין של מוכר הדירה ועורך דינך עורכים חוזה משפטי המפרט את מבנה העסקה על פרטיה ומרכיביה המשפטיים. בנוסף, עליך להכין את הגוף המממן כי מצאת דירה ספציפית וכי ברצונך לממש את האישור העקרוני למשכנתא. הגוף המממן ייתן ההלוואה רק לאחר חתימת חוזה רכישת הדירה. לאחר חתימת החוזה והעברת התשלום הראשון למוכר תירשם לטובתך הערת אזהרה בטאבו. בשעה טובה ומוצלחת! האם זהו הסוף? ממש לא אך רוב התהליך של מציאת דירה וקנייתה נמצא מאחוריך. יועץ נדל”ן מקצועי יקפיד ללוות אותך עד לקבלת המפתח לדירה.